Suites Murillo Catedral

+ 65

Find det bedste hotel i Sevilla til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Suites Murillo Catedral på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
15.00
Tjek ud inden:
11.00
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter

Wi-Fi
Aircondition
Transport til/fra lufthavnen
Ikke-ryger
Vaskeservice
Tv

Mere om Suites Murillo Catedral

Suites Murillo Catedral

Suites Murillo Catedral befinder sig i centrum i Sevilla. Sevilla Katedral og Det Kongelige Alcázar i Sevilla er begge betydningsfulde seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at shoppe, kan du med fordel besøge Plaza de Armas Shoppingcenter. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Estadio de La Cartuja eller Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion har på programmet. Overnatningsstedet er røgfrit og har en tagterrasse, concierge-tjenester og vaskeservice. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeri på stedet, hjælp med udflugter/billetter og en flersproget medarbejderstab. Hver lejlighed har gratis Wi-Fi og køkken med køleskab, kogeplade og mikrobølgeovn. Gæster kan desuden nyde godt af faciliteter såsom gratis produkter i minibaren, badekåber, brusehoved med spredningseffekt og fladskærms-tv. Rengøring er tilgængelig efter anmodning. Suites Murillo Catedral har 10 værelser med minibarer (med en række gratis produkter) og pengeskab med plads til bærbar computer. Hvert værelse er individuelt møbleret og dekoreret. Fladskærms-tv findes på værelserne. Dette lejlighedshotel med 3,5 stjerner har værelser med køkken, der er udstyret med køleskab/fryser i fuld størrelse, kogeplade, mikrobølgeovn og køkkentøj/tallerkener/redskaber. Badeværelserne har bruser med brusehoved med spredningseffekt, badekåber, hjemmesko og gratis toiletartikler. Dette lejlighedshotel i Sevilla har gratis trådløs internetforbindelse. Skriveborde og telefon er tilgængelig. Værelserne kan desuden have gratis mineralvand og kaffe-/temaskine. Der kan anmodes om udskiftning af håndklæder og udskiftning af sengetøj. Rengøring tilbydes dagligt.

Anmeldelser fra
Hotels.comExpediaTripadvisorTrip.com
Nævnt af rejsende
Anonym rejsende

Kommentar: 9. sep. 2026

Ophold: sep. 2026

Excellent location! 3 minutes walk to the cathedral yet very quiet. Daily housekeeping was very nice!
Anonym rejsende

Kommentar: 17. jul. 2026

Ophold: jul. 2026

These are apartments which are connected with a hotel. Location was absolutely excellent, just round the corner from the Cathedral. We had booked a room for my parents and they gave us rooms beside each other which was great. The rooms were very clean and were cleaned daily. There was a small kitchen and a washing machine on the terrace. Our kids were on a sofa bed. Overall, would definitely recommend and would stay there again if going to Seville.
Anonym rejsende

Kommentar: 15. jul. 2026

Ophold: jul. 2026

The staff is very friendly, I wish they had a reception in the same building to make it easier for guests to check in, but that’s okay.
Anonym rejsende

Kommentar: 28. jun. 2026

Ophold: jun. 2026

Excellent service ! Spacious, beautiful and clean room, with very friendly staff. The location is amazing! Check is is 8min walk which was not super handy with our big bags, but the staff helped us carry everything to our place so it was not a problem :)
Quiet room in the middle of the busy area. Everything was perfect !
Anonym rejsende

Kommentar: 19. jun. 2026

Ophold: jun. 2026

Highly recommend Murillo Suites Cathedral! The hotel was centrally located and easy walking distance to historic sites, fine dining, and night life. The room was spacious, clean, and AC actually means AC! Housekeeping was fantastic! No early wake up knock! Daily cleaning was done while we were out. Kitchennette was well stocked. Coffee items and waters restocked daily at no extra cost. Maria at reception was phenomenal! She gave me peace of mind and scheduled our early morning taxi pick up instead of merely giving us the information. We were able to enjoy our time in Seville from the start! This was definitely a positive and memorable experience!

Fremragende beliggenhed

4,9

Segovias 2, Casco Antiguo, Sevilla, 41004, Spanien|0,67 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

15.00

Tjek ud inden:

11.00

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Vigtige oplysninger om byen
Please note that under Royal Decree 933/2021, effective February 1, 2025, hotels in Spain may request certain personal information at check-in, including but not limited to identification, address, email, and phone number for guests 14 and older, as well as proof of relationship with minors under 14.
Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

Suites Murillo Catedral: Ofte stillede spørgsmål

Suites Murillo Catedral ligger 0.7 km fra centrum i Sevilla.
Suites Murillo Catedral ligger i Sevilla, Spanien og er 0.7 km fra centrum i Sevilla.
På Suites Murillo Catedral kan du tjekke ind fra kl. 15.00, og du skal tjekke ud senest kl. 11.00.
Nej, det er ikke muligt at parkere ved Suites Murillo Catedral. Hvis du leder efter et hotel, hvor du kan parkere, skal du filtrere efter steder med "Parkering" under "Faciliteter" i søgeresultaterne.
Vi har ingen oplysninger om restauranter på Suites Murillo Catedral. Kontakt dem, når du booker.