Riad Miski

+ 33

Find det bedste hotel i Marrakech til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Riad Miski på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig
1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
07.30
Tjek ud inden:
10.30
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Aircondition
Transport til/fra lufthavnen
Spa
Restaurant

Mere om Riad Miski

Riad Miski

Riad Miski ligger midt i Marrakechs medina og tilbyder tagterrasse med liggestole, tyrkisk bad og massagebehandling. Jamaa El Fna-pladsen ligger 7 minutters gang derfra.

Anmeldelser fra
Tripadvisor
Nævnt af rejsende
Rejsende med familie

Kommentar: 17. apr. 2022

Ophold: apr. 2022

Oase af ro

Fantastisk sted at bo. . virkelig kølet Riad og Abdul er særlig behagelig og hjælpsom. . tagterrasse et fantastisk sted at spise morgenmad og se på de snedækkede Atlasbjerge ... stærkt anbefales ... det er en oase væk fra de travle gader i Medinaen
Grupperejsende

Kommentar: 13. jun. 2024

Ophold: jun. 2024

Alt var rart, indtil værten (høj med afro hår fyr) rørte ved min balde

Jeg har været sammen med nogle venner, og næsten alt var fantastisk, fredeligt sted, et dejligt værelse og en dejlig terrasse, MEN den sidste dag skulle mine venner ud til lufthavnen før mig, og jeg tog lige morgenmad på stedet. indtil min taxachauffør ankom til mig, så da jeg sagde god for, af en eller anden grund kunne de godt lide at give dig et kram, GØR DET IKKE! ! Den høje fyr med et afrohår i min røv! Jeg prøvede bare at gå derfra, fordi jeg var alene på det tidspunkt, men det var så ulækkert. Jeg havde det virkelig godt der indtil dette øjeblik. Så sagde aldrig farvel som et KRAM I MARROKO! . Tak.
Andet

Kommentar: 9. feb. 2020

Ophold: dec. 2019

Stor skuffelse! Vi forlod følelsen udmattet!

Fordele - Jamal og resten af personalet var venlige og hjælpsomme. Min mand faldt, hvor han skrabede armen og Ayman gik ud over at hente førstehjælpsforsyninger.
Nu er der grunde til, at vi aldrig ville anbefale dette sted til andre rejsende, og hvorfor jeg stadig forbløffet over de gode anmeldelser af dette sted. Når du booker et sted at bo, forventer du et par grundlæggende ting: noget privatliv, et sted hvor du kan få søvn, et varmt brusebad, arbejdende internet. Desværre fik vi ingen af disse på Riad Miski.
Mig, min mand og svigerforældre blev her over nytårsaften. To måneder efter at vi reserverede vores ikke-refunderbare værelser, fik vi at vide, at der ville være en "nytårsaften", der var vært på Riad. Først da vi ankom, var vi klar over, at dette ville være en faktisk fest med høj musik / dans, og det ville blive afholdt i Riad-gården, lige uden for vinduerne i vores soveværelse. Så der var sindssygt høj musik og 40 + mennesker danset, bogstaveligt talt 1 - 2 meter væk fra vores senge forbi kl. 1, mens mine svigerforældre (som er ældre borgere) havde en tidlig flyvning næste dag. Jeg fandt deres mangel på gennemsigtighed ganske latterligt og uacceptabelt!
Udover det faktum, at vi ikke kunne sove, var der ingen WiFi i mere end en dag, hvilket gjorde det meget vanskeligt for os, da vi ikke havde en lokal mobiltelefon. Og den sidste dag af vores ophold var der intet varmt vand, som ikke er sjovt i januar, når Marokko er ret koldt.
Vi udtrykte vores bekymring med ledelsen i håb om, at de ville foretage ændringer, men alt, hvad de tilbød, var en gratis cab-ride til lufthavnen, som vi ikke accepterede. I betragtning af det beløb, vi betalte, var dette let det værste sted, vi opholdt sig i vores 3 uger i Marokko. Jeg anbefaler dig at holde dig væk fra dette sted og dets dårlige forretningspraksis.
Andet

Kommentar: 8. jan. 2020

Ophold: dec. 2019

Fantastisk sted, fremragende gæstfrihed

Det var allerede for en måned siden, at vi boede på Riad Miski med vores to små drenge. Stedet er fantastisk, centralt beliggende og på samme tid så fredeligt og smukt. Mohamed tog fremragende pleje af os, hvad enten vi var ved middag, morgenmad eller fik børnene til at føle sig hjemme. Mange tak til ham og de andre store mennesker på Riad Miski.
Andet

Kommentar: 18. dec. 2019

Ophold: dec. 2019

Exeptionel

Det meget rart og hjælpsomme personale fik os til at føle os meget velkomne i hele vores ophold, især Mohamed, der var der for alle vores behov, god beliggenhed, ren og lækker morgenmad hver dag en stor tak til alle
Vi anbefaler denne smukke Riad

Fremragende beliggenhed

4,7

6 DERB ABDELOUASSAA - BEN SALEH, Medina, Marrakech, 40000, Marokko|1,62 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

07.30

Tjek ud inden:

10.30

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Vigtige oplysninger om byen
For sharing rooms, if either or both of guests are Moroccans, they will be required to show a marriage certificate, otherwise the hotel reserves the right to reject for check-in. According to government policy and social customs in Morocco, marriage certificate need to be provided upon check in if a male and female shares a room and one of them is Moroccan or Muslim.
Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

Riad Miski: Ofte stillede spørgsmål

Riad Miski ligger 1.6 km fra centrum i Marrakech.
Riad Miski ligger i Marrakech, Marokko og er 1.6 km fra centrum i Marrakech.
På Riad Miski kan du tjekke ind fra kl. 07.30, og du skal tjekke ud senest kl. 10.30.
Ja, Riad Miski har parkeringsmulighed til rådighed.
Ja, Riad Miski har en restaurant.