Stella del Mare

+ 32

Find det bedste hotel i Licata til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Stella del Mare på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
12.00
Tjek ud inden:
10.00
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Aircondition
Transport til/fra lufthavnen
Ikke-ryger
Internetadgang

Mere om Stella del Mare

Stella del Mare

Stella del Mare ligger i Licata, 4 minutters gang fra Licata Strand. Her en have og et fælles opholdsområde samt gratis wi-fi. Der er desuden røgfrie værelser.

Anmeldelser fra
Tripadvisor
Nævnt af rejsende
Rejsende med familie

Kommentar: 21. jun. 2024

Ophold: jun. 2024

To return. Exceeds expectations

Exceptional, lovable, hospitable, friendly, beautiful structure, excellent location.
The owner is very thoughtful and very kind. She was very sweet with our children.
Impeccable cleanliness.
Brand new rooms.
Nice and varied breakfast.
Rejsende med familie

Kommentar: 17. jun. 2024

Ophold: jun. 2024

Perfect stay

New and very welcoming structure. Double bedroom with very large and comfortable terrace, larger than average bathroom. Location a stone's throw from the beach. Super breakfast, abundant, both sweet and savory.
The staff are kind, patient and very attentive to guests. Advised
Rejsende med familie

Kommentar: 17. jun. 2024

Ophold: jun. 2024

FABULOUS experience

I was in Licata for a wedding and we stayed in this b&b... what can I say???? Spectacular!!!! Clean, just renovated and staff who make you feel at home! I will definitely return, both for the location but above all for the staff.
I rarely find such kind and courteous people.
Par

Kommentar: 1. jun. 2022

Ophold: sep. 2021

Good b & b. But the area a little less.

The b&b in my opinion and my wife is perfect the problem is that in the evening Is that ther ar guys Who party and disturbe late. The breakfast is good but not plentiful and this is a minus because it is a nice place
Grupperejsende

Kommentar: 8. jan. 2023

Ophold: jan. 2023

Un capodanno col botto!

Mi sono recata per 4 giorni a capodanno a Licata con miei amici e abbiamo prenotato due camere matrimoniali da Loredana e la sua famiglia. È stata veramente una sorpresa meravigliosa: una location moderna a due passi dalla spiaggia e una colazione tipica buonissima. Proprietari super disponibili e gentili. Consigliato al 100%

Exceptionel beliggenhed

5,0

Via Tenente Pardini 6, Licata, 92027, Italien|2,89 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

12.00

Tjek ud inden:

10.00

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

Stella del Mare: Ofte stillede spørgsmål

Stella del Mare ligger 2.9 km fra centrum i Licata.
Stella del Mare ligger i Licata, Italien og er 2.9 km fra centrum i Licata.
På Stella del Mare kan du tjekke ind fra kl. 12.00, og du skal tjekke ud senest kl. 10.00.
Ja, Stella del Mare har parkeringsmulighed til rådighed.
Vi har ingen oplysninger om restauranter på Stella del Mare. Kontakt dem, når du booker.