Hotel Table

+ 74

Find det bedste hotel i Corvara til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Hotel Table på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
14.00
Tjek ud inden:
10.00
Kæledyr
Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Spa
Restaurant
Ikke-ryger
Kæledyr tilladt

Mere om Hotel Table

Hotel Table

HOTEL TABLÈ befinder sig i Corvara in Badia. Kronplatz Ski Resort og Cortina d'Ampezzo Skisportssted er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Dolomites og Val Gardena. Rifugio Firenze og Museum Gherdeina er også et besøg værd. Brug noget tid på at udforske områdets oplevelser såsom skiløb. Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en kaffebar/café. HOTEL TABLÈ har 36 værelser med pengeskab og hjemmesko. Gæsteværelserne har kabelkanaler. Badeværelserne omfatter badekar eller bruser, bideter og hårtørrer. Gæster kan altid komme på nettet via den gratis trådløse internetforbindelse (hastighed: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)). Rengøring tilbydes dagligt.

Anmeldelser fra
TripadvisorHotels.comExpedia
Nævnt af rejsende
Anonym rejsende

Kommentar: 3. sep. 2026

Ophold: aug. 2026

Second time of staying at this hotel and it didn’t disappoint.
Excellent location, wonderful facilities and excellent staff.
Rejsende med familie

Kommentar: 22. jul. 2026

Ophold: jul. 2026

Great vacation!

Hotel Tablé met our expectations! Beautiful property, beautiful room, always clean, thanks to the valuable housekeeping staff. Excellent and abundant breakfast, as well as dinner (we might have preferred fewer fish dishes, but that is just a matter of personal taste). The dining room staff (in particular Giovanni and Andrea, but also their colleagues) were always kind and professional. They made us feel pampered. Thanks to the entire staff!
Anonym rejsende

Kommentar: 29. jun. 2026

Ophold: jun. 2026

Great location - friendly staff and excellent food. Dinner was especially good on both nights of our stay.
Anonym rejsende

Kommentar: 29. jul. 2026

Ophold: jul. 2026

Great spacy room with everything you need. Fridge in room is a plus. Great breakfast.
Par

Kommentar: 18. mar. 2026

Ophold: mar. 2026

A great hotel for skiing

My partner and I visited for a skiing holiday in March 2026. We stayed in a junior suite which was really lovely. The staff in the restaurant were a bit off hand at times. The staff who provided lifts to the ski lifts were delightful.

Fremragende beliggenhed

4,5

Via Col Alt 8, Corvara, 39033, Italien|0,22 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

14.00

Tjek ud inden:

10.00

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr

Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

Hotel Table: Ofte stillede spørgsmål

Hotel Table ligger 0.2 km fra centrum i Corvara.
Hotel Table ligger i Corvara, Italien og er 0.2 km fra centrum i Corvara.
På Hotel Table kan du tjekke ind fra kl. 14.00, og du skal tjekke ud senest kl. 10.00.
Ja, Hotel Table har parkeringsmulighed til rådighed.
Ja, Hotel Table har en restaurant.