La Forestine

+ 24

Find det bedste hotel i Bergerac til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på La Forestine på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
15.00
Tjek ud inden:
10.00

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Aircondition
Pool
Ikke-ryger
Vaskeservice

Mere om La Forestine

La Forestine

La Forestine ligger i Bergerac i Aquitaine med Bergerac Togstation indenfor 4,3 km og tilbyder indkvartering med gratis wi-fi, en legeplads, en sæsonåben udendørs swimmingpool og gratis privat parkering.

Anmeldelser fra
Tripadvisor
Nævnt af rejsende
Par

Kommentar: 10. maj 2023

Ophold: maj 2023

Great location, great hosts, great time.

Had a terrific 4 days here with Steph and Mint. The property is clean and tidy and has the benefit of a nice pool. We used their electric bikes to visit both the town itself and a nearby vineyard recommend by the owners. Wonderful fun and some very nice places to eat locally. There are boat trips on the river (not tried this time) and a “train” which takes you around the town (again not tried). Would recommend for both visiting towns on the Dordogne or just a few days by the pool. Great location and atmosphere from the owners who make you feel at home straight away.
Rejsende med familie

Kommentar: 23. aug. 2020

Ophold: aug. 2020

Un séjour relaxant

Un excellent couple prend soin de cette endroit paisible pour des vacances agréables au bord de la piscine ou un jouant au billard.
Charmant appartement avec tous les conforts pour un prix raisonnable.
Merci
Se, hvad andre rejsende siger på Tripadvisor

Exceptionel beliggenhed

5,0

1101 Chemin des Jaurès, Rouzade Est, Bergerac, 24100, Frankrig|3,64 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

15.00

Tjek ud inden:

10.00

Godt at vide

Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

La Forestine: Ofte stillede spørgsmål

La Forestine ligger 3.6 km fra centrum i Bergerac.
La Forestine ligger i Bergerac, Frankrig og er 3.6 km fra centrum i Bergerac.
På La Forestine kan du tjekke ind fra kl. 15.00, og du skal tjekke ud senest kl. 10.00.
Ja, La Forestine har parkeringsmulighed til rådighed.
Vi har ingen oplysninger om restauranter på La Forestine. Kontakt dem, når du booker.