French Code Hotel

+ 49

Find det bedste hotel i Jinhae til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på French Code Hotel på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig
1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
17.00
Tjek ud inden:
12.00
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Spa
Ikke-ryger
Elevator
Braille-skiltning eller anden skrift til synshæmmede

Mere om French Code Hotel

French Code Hotel

French Code Hotel befinder sig i Jinhae – et område i Changwon, der ligger i forlystelsesområdet. Rejsende med stor interesse for kultur kan tage et smut forbi Gyeongnam-kunstmuseet, mens dem, der sætter pris på stedets naturskønne områder, kan besøge Yeojwacheon-strømmen og Seongsan Gravhøj. Deltag i et arrangement eller en sportbegivenhed ved Masan Stadion, og giv dig selv tid til at opleve Gimhae Lotte-vandland, som er en af topseværdighederne. Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, spafaciliteter og vaskeri på stedet. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer en døgnåben reception og en automat. French Code Hotel har 32 værelser med aircondition og gratis mineralvand samt kaffe-/temaskine. Værelserne har separat siddeområde. 50-tommers fladskærms-tv med kabelkanalerkanaler og betalingsfilm. Badeværelserne har separat badekar og bruser med boblebadekar, badekåber, hjemmesko og bideter. Gæster kan altid komme på nettet med den gratis trådløse internetforbindelse. Af forretningsvenlige faciliteter kan nævnes skriveborde og telefon. Der er mulighed for gratis lokalopkald (begrænsninger kan forekomme). Værelserne kan desuden have hårtørrer og gratis toiletartikler. Rengøring tilbydes dagligt, og der kan anmodes om strygejern/strygebræt.

Anmeldelser fra
Trip.comHotels.comExpedia
Nævnt af rejsende
Anonym rejsende

Kommentar: 5. apr. 2024

Ophold: apr. 2024

French code hotel exterior looks nothing fancy but it much exceeded our expectation! The room was spacious and clean. They provide free coffee n there is microwave on the first floor to us to warm up our food.
The owner of the place was awesome! Knowing that we couldn’t speak Korean, he had a translator to communicate with us, making things so much easier.
He was so helpful, from recommending good food, details of the cherry blossoms festival and even gave us rides to the train station and the mountain to enjoy the overall view the blossoms from the top.
Honestly I have travelled around for years and this is the first time I have encountered such a kind owner. I highly recommend that you try out this hotel when u visit Jinhae
Rejsende med familie

Kommentar: 30. mar. 2025

Hotel French Code was a really nice stay, the bed was super comfortable, the pillow cases were so nice that I wanted to take them home, the blanket was thin but effective at keeping warmth in and blocking out the cold, and the TV had cable which was entertaining to watch Korean TV.
Location-wise, it’s not the most ideal, it’s located right on a tiny street just off the main road, there isn’t much of a view, and it’s about a 20 minute walk to get to the Cherry Blossom Festival. The upside is that it is located right next to a small local farmers market, and there’s a 7/11 on the corner of the block just a few steps away.
The shower was nice, the jacuzzi tub was so relaxing, and so was the overhead rainfall shower head. The windows had blackout window covers which was great for taking a midday nap, and the air conditioner was so cold.
Anonym rejsende

Kommentar: 24. jan. 2024

Ophold: jan. 2024

Property is located downtown in good proximity to a variety of restaurants, a market, and some night life. Seemed safe and was easy to find.
Anonym rejsende

Kommentar: 5. dec. 2023

Ophold: nov. 2023

Our stay at the French Code Hotel was an experience. We stayed for about 1 week. Rooms are cleaned and restocked daily. This is a family owned hotel and they welcome you as you are part of theirs. Hotel owner was very accommodating and offered services way beyond the normal services the hotel advertises (laundry service and transportation). Overall, excellent stay and would definitely come back here as my first choice whenever I return for a visit. Thank you French Code Hotel staff and owner for such a welcoming and outstanding accommodations.
Solorejsende

Kommentar: 5. apr. 2024

it's a very nice hotel with friendly and helpful staff

Hotellets svar

Kommentar: 5. apr. 2024

Thank you so much

Meget god beliggenhed

4,2

27-25 Chungmu-dong, Jinhae, 51685, Sydkorea|1,52 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

17.00

Tjek ud inden:

12.00

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Vigtige oplysninger om byen
[Notice on Prohibition of Free Disposable Products]Due to the enforcement of the revised Resource Recycling Act, some disposable amenities such as toothbrushes and toothpaste will no longer be provided for free. However, some hotels may still offer disposable products. Please check the room facilities of the respective hotel for information on the disposable products provided. Thank you for your understanding.
Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

French Code Hotel: Ofte stillede spørgsmål

French Code Hotel ligger 1.5 km fra centrum i Jinhae.
French Code Hotel ligger i Jinhae, Sydkorea og er 1.5 km fra centrum i Jinhae.
På French Code Hotel kan du tjekke ind fra kl. 17.00, og du skal tjekke ud senest kl. 12.00.
Ja, French Code Hotel har parkeringsmulighed til rådighed.
Vi har ingen oplysninger om restauranter på French Code Hotel. Kontakt dem, når du booker.