Bad Eptingen

+ 59

Find det bedste hotel i Waldenburg til dine datoer, efter pris eller præference

Sammenlign tilbud på Bad Eptingen på tværs af hundredvis af websteder, alt sammen på ét sted

Hold øje med et tilbud med gratis afbestilling eller fremragende bedømmelser

Sammenlign værelser og priser

Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig
1 nat
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi sammenligner hundredvis af websteder for at finde den bedste pris til dig

Hurtige fakta

Tjek ind fra:
15.00
Tjek ud inden:
11.00
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Faciliteter

Wi-Fi
Parkering
Aircondition
Restaurant
Ikke-ryger
Vaskeservice

Mere om Bad Eptingen

Bad Eptingen

Bad Eptingen ligger i Eptingen, 22 km fra Augusta Raurica, og har en terrasse, en restaurant og en bar samt gratis privat parkering. Dette hotel med 3 stjerner har gratis wi-fi og bagageopbevaring.

Anmeldelser fra
TripadvisorHotels.comExpedia
Nævnt af rejsende
Grupperejsende

Kommentar: 10. jan. 2013

Ophold: jan. 2013

God mad og gæstfrihed

Maden er altid god og det er tjent med meget venligt personale. Ejeren er altid rundt og betaler sans for detaljer. Jeg kan varmt anbefale denne restaurant til en hyggelig sammenkomst med din elskede, eller for en middag for to.
Anonym rejsende

Kommentar: 9. okt. 2023

Ophold: okt. 2023

Sengene var harde, og rom og bad trenger en oppgradering. Restauranten var meget bra.
Grupperejsende

Kommentar: 20. maj 2016

Ophold: maj 2016

Fremragende ophold

Jeg blev kun på dette hotel, jeg var i byen til fodbold og alle boliger i Basel var booket ud. Jeg var meget glad for, at jeg gjorde, da det er et charmerende sted og perfekt.
De ansatte havde varme og venlige og utroligt hjælpsomt med at give oplysninger om hvordan kan planlægge vores rejse. Transport ind til Basel er billigt og nemt, og Zürich er mindre end en time væk i bil.
Værelserne er nyrenoverede med en ordentlig størrelse, dejlige badeværelser. Vi betalte meget for pengene, især som de fleste hoteller var vandring deres priser på grund af den høje krav.
Jeg vil helt sikkert anbefale at bo her.
Forretningsrejsende

Kommentar: 8. apr. 2015

Ophold: apr. 2015

Meget tilfreds!

Jeg er meget tilfreds med mit ophold. Vi havde reserveret en plads til en konference. Værelset var pænt og komfortabelt. Restauranten var fantastisk, fantastisk service og sengene er ok! Det trådløse internet virkede ikke ordentligt på mit værelse og stolene i mødelokalet efterladt mere til at ønske sig. Men generelt kan jeg anbefale dette sted!
Rejsende med familie

Kommentar: 30. jul. 2013

Ophold: jul. 2013

Nogle hick-ups

Lad mig starte med at fortælle at en nat på dette hotel var prisen af en person i løbet af ugen ferie, vi havde. Så det var et dyrt ophold. Prisen er ikke billigt i betragtning af at det er en nat kører igennem.
Der er ikke en reel check-in men personalet er meget venlige og hjælpsomme. De behandler dig som du er medlem af familien.
Du behøver ikke tilmelde dig noget som helst, da du har en drink eller noget at spise. Det betyder, at de arbejder på et fundament af tillid, og det er en fin gestus.
Maden på hotellet var alt for dyre. Det er sikkert fordi de har fungeret på en gourmet-guiden. Prisen var for høj for kvalitet. Jeg vil ikke sige det var dårlig, men som en belgisk pige jeg kan fortælle dig at det til den pris af 150 euro jeg har haft meget bedre.
Ejeren er omkring og meget venlige.
Værelset i sig selv, det var lidt trist, at der er ingen aircondition. Bed lamper virkede ikke en dårlig er en smule forældet og havde brug for lidt arbejde.
Selve værelset er meget rummelige.
Sengene er gode.
Morgenmaden var meget god.
Gratis Wi-fi er fantastisk.

Meget god beliggenhed

4,3

Läufelfingerstrasse 2, Waldenburg, 4458, Schweiz|5,67 km fra byens centrum

Ind- og udtjekning

Tjek ind fra:

15.00

Tjek ud inden:

11.00

Godt at vide

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Ekstra senge

Kontakt hotellet for at få flere oplysninger om at tilføje ekstra senge.

Bad Eptingen: Ofte stillede spørgsmål

Bad Eptingen ligger 5.7 km fra centrum i Waldenburg.
Bad Eptingen ligger i Waldenburg, Schweiz og er 5.7 km fra centrum i Waldenburg.
På Bad Eptingen kan du tjekke ind fra kl. 15.00, og du skal tjekke ud senest kl. 11.00.
Ja, Bad Eptingen har parkeringsmulighed til rådighed.
Ja, Bad Eptingen har en restaurant.